ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ПОЖАРОТ НА ПОГАНА СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА НО СЕУШТЕ НЕ Е ИЗГАСНАТ

Големиот пожар на Погана, кој изби на 1 август, над населените места Марвинци и Балинци во општина Валандово, и кој се прошири во текот на вчерашниот ден и кон Богданци, според ТППЕ Валандово, е локализиран, ставен под контрола, но не е сеуште изгаснат поради непристапното подрачје. На терен се противпожарни екипи од регионот, мобилни екипи на Македонски шуми како и екипа на Дирекцијата за заштита и спасување.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.