ПОЖАРОТ НА ПОГАНА СТАВЕН ПОД КОНТРОЛА НО СЕУШТЕ НЕ Е ИЗГАСНАТ

WEB Телевизија во живо

Големиот пожар на Погана, кој изби на 1 август, над населените места Марвинци и Балинци во општина Валандово, и кој се прошири во текот на вчерашниот ден и кон Богданци, според ТППЕ Валандово, е локализиран, ставен под контрола, но не е сеуште изгаснат поради непристапното подрачје. На терен се противпожарни екипи од регионот, мобилни екипи на Македонски шуми како и екипа на Дирекцијата за заштита и спасување.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *