ПОРАДИ ЧЕСТО ПОТПАЛУВАЊЕ, СЕ ЗАСИЛУВА СТРАЖАРСКАТА И ИНСПЕКЦИСКАТА СЛУЖБА ОКОЛУ ГРАДСКАТА ДЕПОНИЈА

WEB Телевизија во живо

На денешната седница, Општинскиот штаб за заштита и спасување, а во врска со честото потпалување на локалната депонија во Гевгелија, која последно беше опожарена минатиот викенд, ОШСЗ донесе одлука да се засили стражарската служба при ЈПКД „Комуналец“- Гевгелија, а Претпријатието во соработка со ОВР- Гевгелија и инспекциските служби од Општина Гевгелија да прават контроли на движењето на неовластените лица околу депонијата.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *