ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ПОРАДИ ЧЕСТО ПОТПАЛУВАЊЕ, СЕ ЗАСИЛУВА СТРАЖАРСКАТА И ИНСПЕКЦИСКАТА СЛУЖБА ОКОЛУ ГРАДСКАТА ДЕПОНИЈА

На денешната седница, Општинскиот штаб за заштита и спасување, а во врска со честото потпалување на локалната депонија во Гевгелија, која последно беше опожарена минатиот викенд, ОШСЗ донесе одлука да се засили стражарската служба при ЈПКД „Комуналец“- Гевгелија, а Претпријатието во соработка со ОВР- Гевгелија и инспекциските служби од Општина Гевгелија да прават контроли на движењето на неовластените лица околу депонијата.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.