НА ЕНДУРО ТРКАТА „ЗАБЕЛ 2021“ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ И ЧЕТВОРИЦА ГЕВГЕЛИЧАНИ

WEB Телевизија во живо

На патеката во близина на манастирот Забел, Општина Старо Нагоричане, во сабота, 28 август 2021, ќе се оддржи традиционалната мото-крос трка.
По повод верскиот празник Голема Богородица која е слава на манастирот Забел, традиционално како и секоја година така и оваа Општина Старо Нагоричане како генерален спонзор организира мотокрос трка на патека “ЗАБЕЛ“ во Старо Нагоричане. Трката е од ревијален и забавен карактер. На трката ќе учествуваат мотоциклисти од земјава, а од нашиот град учество ќе земат Антонио Камберов, Саше Трајков, Андреј Милковски и Иван Цековски.
Трката се ореганизира по 14-ти пат и привлекува голем број на гости од Североисточниот регион.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *