ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

НА ЕНДУРО ТРКАТА „ЗАБЕЛ 2021“ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ И ЧЕТВОРИЦА ГЕВГЕЛИЧАНИ

На патеката во близина на манастирот Забел, Општина Старо Нагоричане, во сабота, 28 август 2021, ќе се оддржи традиционалната мото-крос трка.
По повод верскиот празник Голема Богородица која е слава на манастирот Забел, традиционално како и секоја година така и оваа Општина Старо Нагоричане како генерален спонзор организира мотокрос трка на патека “ЗАБЕЛ“ во Старо Нагоричане. Трката е од ревијален и забавен карактер. На трката ќе учествуваат мотоциклисти од земјава, а од нашиот град учество ќе земат Антонио Камберов, Саше Трајков, Андреј Милковски и Иван Цековски.
Трката се ореганизира по 14-ти пат и привлекува голем број на гости од Североисточниот регион.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.