НА 21 ОКТОМВРИ ВО ДУБАИ ЌЕ СЕ ОТВОРИ НАЈГОЛЕМОТО ПАНОРАМСКО ТРКАЛО ВО СВЕТОТ

WEB Телевизија во живо

Беа потребни години на планирање и изградба за конечно отворање на најголемото панорамско тркало во светот, а тоа се очекува на 21 октомври 2021 година. Аин Дубаи се наоѓа во Дубаи на вештачкиот остров Блузвотер. Висок е 250 метри и речиси двојно поголем од познатото Лондонско око. Огромно тркало кое нуди поглед за паметење прима 1750 посетители одеднаш
Во една од 48 -те кабини што се вртат полека и овозможуваат прекрасен поглед на Дубаи, посетителите можат да уживаат од 38 до 76 минути, во зависност од тоа кое возење ќе одберат.
Аин Дубаи нуди 19 различни искуства во возењето и три вида кабини: од стандардни до приватни и оние што можат да се изнајмат за групи. Освен во погледот од џиновското тркало, ќе можете да уживате и во понудата на храна и пијалоци, дење или ноќе.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *