ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

НА 21 ОКТОМВРИ ВО ДУБАИ ЌЕ СЕ ОТВОРИ НАЈГОЛЕМОТО ПАНОРАМСКО ТРКАЛО ВО СВЕТОТ

Беа потребни години на планирање и изградба за конечно отворање на најголемото панорамско тркало во светот, а тоа се очекува на 21 октомври 2021 година. Аин Дубаи се наоѓа во Дубаи на вештачкиот остров Блузвотер. Висок е 250 метри и речиси двојно поголем од познатото Лондонско око. Огромно тркало кое нуди поглед за паметење прима 1750 посетители одеднаш
Во една од 48 -те кабини што се вртат полека и овозможуваат прекрасен поглед на Дубаи, посетителите можат да уживаат од 38 до 76 минути, во зависност од тоа кое возење ќе одберат.
Аин Дубаи нуди 19 различни искуства во возењето и три вида кабини: од стандардни до приватни и оние што можат да се изнајмат за групи. Освен во погледот од џиновското тркало, ќе можете да уживате и во понудата на храна и пијалоци, дење или ноќе.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.