ИАКО „КМФ ПРОЕКТ“ НЕ УСПЕА ДА ЗАИГРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ ВО ФУТСАЛ, ОСТАВИ ДОБАР ВПЕЧАТОК.

WEB Телевизија во живо

КМФ Проект од Јосифово, македонскиот футсал шампион, не успеа да обезбеди пласман во главната фаза од Лигата на шампиони. Во спортската сала ,,26 ти Април’’ во Гевгелија, нашиот шампион претрпе пораз од Луксол Сент Ендрјус од Малта со 5:0 со што ги заврши настапите во Лигата на шампионите.
Се покажа дека клубот од Малта, „Луксол“, кој е составен од тројца бразилци, еден грузиец и голман од Норвешка е преголем залак за „КМФ Проект“ Овој тим доминираше на теренот додека македонскиот првак се обидуваше да ги искористи тешко изградените шанси но не можеше да го најде вистинското решение. Дебитантот во Лигата на шампиони не успеа ниту како најдобра второпласирана екипа од групите да се најде во следната фаза
Малтешкиот Лусколо со три победи го освоија првото место во групата А и обезбедија пласман во следната фаза. КФМ Проект во групата успеа да ги совлада израелски Делфин Ашдод со 6-0, додека потоа триумфираше против Цефин Друидс со 8-1.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *