ХУМАНА АКЦИЈА НА „CHANGEMAKERS4ALL“ И „MICRODONIA“ НА ЈАН ЗВИЕРС ЗА ДОНАЦИЈА НА ГОЛФ ПАТЕКИ, ХЕПА ФИЛТРИ, СПОРТСКА И ПОЖАРНИКАРСКА ОПРЕМА ЗА ЧЕТИРИ ИНСТИТУЦИИ ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Преднеколку дена во нашиот град пристигна камион со донирани предмети и опрема од кралството Холандија.
Голем дел од просторот во камионот го зазедоа видџед голф патеките (widged golfbaan) донирани на жителите на општина Гевгелија а во овие активности ке бидат вклучени лицата со посебни потреби од центарот Мајка Тереза и дневниот центар за лица со посебни потреби кој се наоѓа на улица Илинденска.
.
Најверојатната локацијата за видџет голф игралиштето ќе биде во близина на старата касарна во Гевгелија а поставуањето и монтирањето ќе биде во текот на септември.
Благодарност до Микродониа за довербата, долгата соработка со ChangeMakers4All, како и за плаќањето на сите трошкови за донациите кои доаѓаат од кралството Холандија.
Хепа филтрите ќе бидат донирани на Општата болница во Гевгелија, спортската опрема ќе биде наменета за учениците на „Климент Охридски“ во Миравци, додека пожарникарската опрема ќе оди во ТППЕ Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *