ГЕВГЕЛИЈА НА 2 АВГУСТ 2021 ГОДИНА СО ТЕМПЕРАТУРА ОД 44,1 СТЕПЕН БЕШЕ ВТОР НАЈТОПОЛ ГРАД ВО ЕВРОПА ПОСЛЕ ДАЛАМАН ВО ТУРЦИЈА, КАДЕ БЕА ИЗМЕРЕНИ 44,3 СТЕПЕНИ

WEB Телевизија во живо

Гевгелија и ова лето докажува дека не само што е најтопол град во Македонија, туку и во Европа. Како што информиравме на нашиот фејсбук профил на 2 август, на празникот Илинден, метереолошката станица во Гевгелија, во 17 часот во Гевгелија измерери 44,1 степени во сенка. Ова беше највисоката температура измерена од почетокот на топлиот бран во Гевгелија, и во Македонија со што таа тој ден беше втор најтопол град во Европа, после градот Далман, во Турција, туристичко градче во близина на Мармарис, каде во истиот ден беа измерени 44,3 степени целзиусови.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *