ЕВЕ СО КАКВА РАДОСТ ГО ДОЧЕКАА ВО СПЛИТ ДЕНЕШНИОТ ДОЖД. ДАЛИ СО СЛИЧЕН ТАНЦ ЌЕ СЕ РАДУВАМЕ И НИЕ ГЕВГЕЛИЧАНИ КОГА ЌЕ ЗАВРНЕ?

WEB Телевизија во живо

Во Сплит, едвај го дочекаа најавениот летен туш. За некои, необичната глетка беше чудна, за некои луда, но за повеќето сигурно беше интересна
Ненадејниот дожд што падна во Сплит денеска беше поздравен со ентузијазам од сите, па и од туристите, пишува Слободна Далмација.
Дождот проследен со налети на ветер донесе долгоочекуван одмор од големата жештина, но и нова форма на забава за група туристи на Пјаца.
Дали нешто вакво ќе се случи и во Гевгелија, кога ќе падне долгоочекуваниот дожд, и како ќе се однесуваат гевгеличани, само небото тоа го знае.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *