ЕДНА НЕЗАВИСНА ЛИСТА ЗА СОВЕТНИЦИ И ЕДНА НЕЗАВИСНА КАНДИДАТУРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

До истекот на предвидениот рок потребните потписи за учество на локалните избори во октомври годинава, во општина Гевгелија ги собра една независна листа за советници и еден независен кандидат за градоначалник во Гевгелија, потврдија денеска од подрачната канцеларија на ДИК во Гевгелија.
Потребниот број потписи во општина Гевгелија го собра независната советничка листа што ќе ја предводи актуелниот советник Томе Ќичуков, а во трката за градоначалник ќе учествува независниот кандидат Глигор Петков.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *