ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ЕДНА НЕЗАВИСНА ЛИСТА ЗА СОВЕТНИЦИ И ЕДНА НЕЗАВИСНА КАНДИДАТУРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ГЕВГЕЛИЈА

До истекот на предвидениот рок потребните потписи за учество на локалните избори во октомври годинава, во општина Гевгелија ги собра една независна листа за советници и еден независен кандидат за градоначалник во Гевгелија, потврдија денеска од подрачната канцеларија на ДИК во Гевгелија.
Потребниот број потписи во општина Гевгелија го собра независната советничка листа што ќе ја предводи актуелниот советник Томе Ќичуков, а во трката за градоначалник ќе учествува независниот кандидат Глигор Петков.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.