ВО ВРАЊЕ ДО СЕГА ВАКЦИНИРАНИ 12.006 МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ СО ПРВА И 9.392 СО ВТОРА ДОЗА

WEB Телевизија во живо

Како што денеска соопшти Здравствениот центар во овој град, до 23 јули годинава бројот на вакцинирани граѓани на Македонија со првата доза е 12.006, додека бројот на вакцинирани граѓани кои се вакцинирале со втората доза изнесува 9.392

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *