ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ВО ВРАЊЕ ДО СЕГА ВАКЦИНИРАНИ 12.006 МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ СО ПРВА И 9.392 СО ВТОРА ДОЗА

Како што денеска соопшти Здравствениот центар во овој град, до 23 јули годинава бројот на вакцинирани граѓани на Македонија со првата доза е 12.006, додека бројот на вакцинирани граѓани кои се вакцинирале со втората доза изнесува 9.392

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.