СОВЕТНИЦИТЕ ЈА РАЗГЛЕДАА ИНИЦИЈАТИВАТА НА НАСТАВНИЦИТЕ ОД ООУ „ВЛАДО КАНТАРЏИЕВ“ И „КРСТЕ МИСИРКОВ“ ЗА ИСПЛАТА НА ПРЕКУВРЕМЕНА РАБОТА ВО ИЗМИНАТАТА УЧЕБНА ГОДИНА

WEB Телевизија во живо

На дневен ред на вчерашната 64-та седница, членовите на Советот ја разгледаа иницијативата на наставниците од ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија и ООУ „Крсте Мисирков“- Гевгелија за исплата на надоместок за прекувремена работа за учебната 2020/2021 г. Од страна на Советот е донесена препорака до 4 основните училишта од Општина Гевгелија со стручните служби да се обратат писмено до Министерството за образование и наука за утврдување на методологијата за пресметка на додатокот на плата за прекувремена работа за наставниците кои реализираа настава со физичко присуство во две смени, во време на КОВИДпандемијата.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *