СО ДОГРАДБА НА ПАТОТ НЕГОРЦИ – СЕРМЕНИН СЕ ОТВОРААТ МОЖНОСТИ ЗА ПОБРЗ РАЗВОЈ НА РУРАЛНИОТ И ПАРАГЛАЈДЕРСКИОТ ТУРИЗАМ

WEB Телевизија во живо

Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој и одобри на општина Гевгелија осум милиони денари за изградба на последната делница од локалниот пат Негорци-Серменин. Со ова конечно завршува неговата целосна изградба и се постигнува целта за подобрување на квалитетот на животот во руралните средини. Исто така, се отвораат големи можности за развој на руралниот туризам како и развој на параглајдерскиот туризам, бидејќи во близина на населеното место Серменин веќе е почната изградба на полетна стаза за параглајдеристи.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *