СЕ ОБЕЛЕЖУВААТ СПОРТСКИТЕ ИГРАЛИШТА ВО ОПШТИНАТА

WEB Телевизија во живо

Во тек е одбележувањето на спортските игралишта во општина Гевгелија, во склоп на акцијата за машинското одбележување на улиците со хоризонтална сообраќана сигнализација, годинава. Ќе бидат обележани сите спортски игралишта во училиштата, како и теренските игралишта во градот и населените места. Станува збор за обележување на површина од 1200 метри квадратни со сина и жолта боја. За првпат, во годинашното машинско обележување на хоризонталната сообраќајна сигнализација е вклучено и машинско фарбање на кошаркарски и фудбалски игралишта.
Како што нагласија од општината, во текот на неделава треба да започне и замената на старите табли за кошеви на кошаркарските игралишта во Гевгелија и населените места. Така што, во најкраток рок игралиштата ќе бидат санирани, со поволни услови за спортување.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *