НА ПРЕДЛОГ ОД МЛАДИТЕ И СО ПОМОШ НА СРЕДСТВА ОД ШВАЈЦАРИЈА ВО БОГДАНЦИ СЕ ГРАДИ ПОВЕЌЕНАМЕНСКО СПОРТСКО РЕКРЕАТИВНО КАТЧЕ

WEB Телевизија во живо

Во Богданци е при крај реализацијата на проектот „Повеќенаменско спортско-рекреативнo катчe за деца и млади“ кој произлезе како предлог од младите во Богданци, и кој се реализира со остатокот од средствата од донаторот Швајцарската агенција за развој и соработка и од општинскиот буџет, со вредност од 2.270.662 денари.
Пред овој проект, минатата година, со истата финансиска поддршка во Богданци беше поставена нова сообраќајна сигнализација со 745 различни сообраќајни знаци и табли а на 20 улици беше изменет сообраќајниот режим со четири нови училишни зони.
Овие проекти беа финансиски поддржана од страна на Швајцарската агенција за развој и соработка со вкупна вредност од 2,7 милиони денари.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *