ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

МАКЕДОНСКИОТ ДИЗАЈНЕР СО ВАЛАНДОВСКО ПОТЕКЛО, МИТЕ ЗАНОВ, ЈА ПРЕЗЕНТИРАШЕ СВОЈАТА НАЈНОВА КОЛЕКЦИЈА „SPECTRUM“

Деновиве, младиот моден дизјанер од Валандово, кој живее и работи во Скопје, Мите Занов, со фотосесија ја презенитираше својата најнова модна колекција. Тој изјави дека „SPECTRUM” е колекција во која се раскажува приказна за еден од основните ликовни елементи – бојата.
Сите сме различни, сите зрачиме со различна светлина, сите сме различна боја и тоа е тоа што не прави посебни. А од тука доаѓаат и клучните зборови кои ја карактеризираат оваа колекција, боја, светлина и транспарентност.
Имајќи ги овие зборови како водечки, се создадоа 10 изгледи, монохроматски решени, односно секој изглед е во една боја од глава до пети-појаснува Занов.
Додава дека моделите од новата колекција се изложени и достапни во студио ,,Занов”, а се наменети за сите девојки и жени.
Митко Занов, беше студент на ФОН,на Факултетот за дизајн и мултимедија, насока моден дизајн, а првиот настап со свои креации му беше на Модниот викенд-2010 во Скопје.
Тој и е познат на јавноста по голем број на соработки со наши јавни личности. Зад себе има соработки со Тамара Тодевска, Јана Бурческа, групата Ај Кју, учесниците од Македонски Идол и други лица од естрадата.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.