ИЛИНДЕНСКИ МАРШ 2021 ОД ГЕВГЕЛИЈА ДО КРУШЕВО

WEB Телевизија во живо

Патриотски институт „Гоце Делчев“ , УМС Гевгелија и Републичката комисија за спорт на ВМРО-ДПМНЕ, организираат Илинденски марш 2021 „Од Гевгелија до Крушево по патеките на комитите и илинденците“. Секој кој е заинтересиран за маршот може да се приклучи кон маршот и заеднички да се испочитува историјата, Тргнувањето ќе биде од Гевгелија на 28 јули, притоа ќе се спие во Миравци, Демир Капија, Кавадарци, Прилеп и Крушево, каде гевгелиските коњаници ќе се приклучат на коњаниците од Лисиче и Црешово Топче, Бигорски Манастир и пешадиската чета на Христо Узунов од Охрид! За сите информации може да ги исконтактирате; Кристијан Атанасов: 072211 871 и Бошко Петров: 087395454. Рокот за пријавување е до 20.07.2021 година!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *