И ВО ГЕВГЕЛИЈА СЕ ПОЧЕСТО НИКНУВААТ ИНТЕРЕСНИ ПАРКИНГ ПРОСТОРИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ

WEB Телевизија во живо

Во многу градови во светот и кај нас, постојано никнуваат места за паркирање на велосипедите на кратко време на соодветни држачи или безбедното складирање на подолго време во соодветни простории за велосипедите.
И во општина Гевгелија многу од граѓаните кои го користат ова превозно средство со кое најбрзо и најлесно може да дојдете до било место во градот и околината, од ден на ден добиваат вакви места пред јавните објекти, на кои може да го остават својот велосипед.
Некои од овие вело-паркинзи се доста иновативни. За денес одбравме да го погледнете овој паркинг кој што се наоѓа пред првата приватна градинка во Гевгелија, „Ѕуница“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *