ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

И ВО ГЕВГЕЛИЈА СЕ ПОЧЕСТО НИКНУВААТ ИНТЕРЕСНИ ПАРКИНГ ПРОСТОРИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ

Во многу градови во светот и кај нас, постојано никнуваат места за паркирање на велосипедите на кратко време на соодветни држачи или безбедното складирање на подолго време во соодветни простории за велосипедите.
И во општина Гевгелија многу од граѓаните кои го користат ова превозно средство со кое најбрзо и најлесно може да дојдете до било место во градот и околината, од ден на ден добиваат вакви места пред јавните објекти, на кои може да го остават својот велосипед.
Некои од овие вело-паркинзи се доста иновативни. За денес одбравме да го погледнете овој паркинг кој што се наоѓа пред првата приватна градинка во Гевгелија, „Ѕуница“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.