Д-Р МИТКО КРЏЕВ: ГРАДИМЕ НОВИ СТАНДАРДИ ВО ОПШТАТА БОЛНИЦА, А ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА ЌЕ НАБАВИМЕ И АПАРАТ ЗА КОМПЈУТЕРСКА ТОМОГРАФИЈА

WEB Телевизија во живо

Директорот на Општата болница во Гевгелија, д-р Митко Крџев денеска истакна дека пуштањето во употреба на новата хируршка сала заедно со реконструираното Одделение за невропсихијатрија и Хируршкото одделение, како и новиот ехо апарат на одделот за рентген дијагностика значи создавање подобри услови за лекување, дијагностика и престој на пациентите.
„Со сето ова, може да кажам дека градиме нови стандарди за лекување и дијагностика, а ќе продолжиме и во иднина со набавка на нова опрема и затоа би сакал да најавам дека до крајот на оваа година ќе биде набавен нов апарат за компјутерска томографија, со што пациентите од овој дел на Македонија ќе добиваат услуги на највисоко ниво, изјави д-р Крџев.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *