ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ДОЈДЕ ЛЕТОТО И „THE G-NOTES“ ТРГНАА НА МУЗИЧКО ПАТУВАЊЕ ПО ЗАПАДНИОТ БРЕГ НА КАЛИФОРНИЈА

Денес излезе видеото за втората песна „West Coast Highway“ на една од најинтересните, најинвентивните и најзабавните музички групи во моментот кај нас „The G-Notes“, на сестрата и братот Теодора и Глигор Гошеви.
Автор на оваа и другите до сега издадени песни е Anthony Knipe, аранжманот е направен заедно со продукцијата Тhird Floor Productions, бидејки тие сакаат да ги адаптираат песните на нивниот стил.
Во видеото ги нема нив двајца, од едноставна причина што двајцата се наоѓаат на различни локации , а и самата приказна на песната одговара со видеото бидејќи се случува на западниот брег на Калифорнија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.