ДОЈДЕ ЛЕТОТО И „THE G-NOTES“ ТРГНАА НА МУЗИЧКО ПАТУВАЊЕ ПО ЗАПАДНИОТ БРЕГ НА КАЛИФОРНИЈА

WEB Телевизија во живо

Денес излезе видеото за втората песна „West Coast Highway“ на една од најинтересните, најинвентивните и најзабавните музички групи во моментот кај нас „The G-Notes“, на сестрата и братот Теодора и Глигор Гошеви.
Автор на оваа и другите до сега издадени песни е Anthony Knipe, аранжманот е направен заедно со продукцијата Тhird Floor Productions, бидејки тие сакаат да ги адаптираат песните на нивниот стил.
Во видеото ги нема нив двајца, од едноставна причина што двајцата се наоѓаат на различни локации , а и самата приказна на песната одговара со видеото бидејќи се случува на западниот брег на Калифорнија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *