ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ЖИВКО УЗУНОВ – ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈАТА 2020/2021 ОД ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ „РИСТО ШУКЛЕВ“

Ви благодарам за искрените честитките, не беше многу тешко да се биде Првенец на генерацијата, затоа што секоја пречка во учењето за мене беше предизвик. Времето е клуч за правилниот избор на една идна професија, па затоа средното образование ќе го продолжам во Средното медицинско училиште.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.