ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ЗДРУЖЕНИЕТО НА ПЕНЗИОНЕРИ ОД ГЕВГЕЛИЈА НАСТАПИ НА 11-ТА РЕПУБЛИЧКА ПЕНЗИОНЕРСКА РЕВИЈА НА ПЕСНИ, МУЗИКА И ИГРИ

На денешниот настан во Скопје , настапија групи од осум Здруженија на пензионери од Македонија, организатори на Регионалните ревии на песни, музика и игри, меѓу кои беше и Здружението на пензионери од Гевгелија
Сите тие се претставија со по една музичка нумера. Здружението на пензионери од Гевгелија настапи со песната„Стариот фенер згаснува“.
Ревијата, во организација на Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија, ја отвори Претседателот на Владата Зоран Заев.
Во своето обраќање тој ги поздрави пензионерите истакнувајќи ја нивната важна улога како градители на нашето општество.
Покрај премиерот Заев, на настанот се обрати и претседателката на Сојузот на здруженија на пензионери ,Станка Трајкова.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.