ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ЗАПОЧНА МЕСЕЦОТ НА ФУДБАЛОТ. СТАРТУВАШЕ СО ПЕСНА ЕУРО 2020. МАКЕДОНИЈА ИГРА СО АВСТРИЈА ВО НЕДЕЛА.

Мартин Гарикс, Боно и Еџ станаa централни личности на отворањето на УЕФА ЕУРО 2020 на Олимпико во Рим со виртуелен перформанс во кој се користеше врвна технологија за да се приближат до срцата на навивачите и со која се крена завесата на натпреварувањето вечерва, 11 јуни пред натпреварот Италија-Турција.
Соработката на рок-легендите на У2 и еден од најголемите светски диџеи / продуценти на Официјалната песна на УЕФА ЕУРО 2020 која се прошири преку дигиталната претстава на Олимпико што ја виде светот, и како тројцата уметници се собраа за настап во песната „Ние сме луѓето“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.