ЗАПОЧНА МЕСЕЦОТ НА ФУДБАЛОТ. СТАРТУВАШЕ СО ПЕСНА ЕУРО 2020. МАКЕДОНИЈА ИГРА СО АВСТРИЈА ВО НЕДЕЛА.

WEB Телевизија во живо

Мартин Гарикс, Боно и Еџ станаa централни личности на отворањето на УЕФА ЕУРО 2020 на Олимпико во Рим со виртуелен перформанс во кој се користеше врвна технологија за да се приближат до срцата на навивачите и со која се крена завесата на натпреварувањето вечерва, 11 јуни пред натпреварот Италија-Турција.
Соработката на рок-легендите на У2 и еден од најголемите светски диџеи / продуценти на Официјалната песна на УЕФА ЕУРО 2020 која се прошири преку дигиталната претстава на Олимпико што ја виде светот, и како тројцата уметници се собраа за настап во песната „Ние сме луѓето“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *