ВРЕМЕНО ЌЕ СЕ АНГАЖИРААТ 10 ОПШТИ РАБОТНИЦИ ЗА ЈАВНИ РАБОТИ

WEB Телевизија во живо

Општина Гевгелија распиша јавен оглас за ангажирање на 10 општи работници за уредување на јавно сообраќајни површини и чистење на одводни канали. Согласно условите од прифатената апликација, работниците ќе бидат ангажирани 22 дена за изведување на предвидените работи, согласно поднесената програма. Заинтересираните лица треба да бидат евидентирани како активни баратели на работа во Агенцијата за врабтување на РСМ- ПЕ Гевгелија, а пријавите се поднесуваат во просториите на Општина Гевгелија. За таа цел, од страна на УНДП ќе бидат обезбедени средства за исплата на ангажираните работници.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *