ВОЛОНТЕРИТЕ НА ЦРВЕНИОТ КРСТ ОД ГЕВГЕЛИЈА ВО АКЦИЈА ПРОТИВ ВИСОКИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ

WEB Телевизија во живо

Во насока на справување со високите температури, младите волонтери на Црвениот крст од Гевгелија денеска спроведоа акција во кругот на Општата болница со проширена дејност. Тие дистрибуираа ладна вода на нашите сограѓани кои чекаа да се вакцинираат против Ковид-19 пред вакционалниот пункт

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *