ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ВОЛОНТЕРИТЕ НА ЦРВЕНИОТ КРСТ ОД ГЕВГЕЛИЈА ВО АКЦИЈА ПРОТИВ ВИСОКИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ

Во насока на справување со високите температури, младите волонтери на Црвениот крст од Гевгелија денеска спроведоа акција во кругот на Општата болница со проширена дејност. Тие дистрибуираа ладна вода на нашите сограѓани кои чекаа да се вакцинираат против Ковид-19 пред вакционалниот пункт

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.