ВО ДОЈРАН СЕ ОРГАНИЗИРАШЕ ПРВОТО НАЦИОНАЛНО ПРВЕНСТВО ВО ТРИАТЛОН

WEB Телевизија во живо

Рекордни 104 натпреварувачи настапија во двата дена, и направија Дојран блесне како најдобрите светски триатлон дестинации. Ги имаше речиси од сите спортски клубови од земјава а овој спорт стана атрактивен и кај повозрасните.
Изминатиов викенд во Дорајн во организација на Триатлон федерацијата на Македонија а во соработка со Општина Дојран и поддршка на Агенцијата за млади и спорт и Македонскиот олимписки комитет, се одржа првото национално првенство во Триатлон.
Станува збор за атрактивна спортска дисциплина од пливање, возење велосипед и трчање која во земјава полека се етаблира а на меѓународна сцена е доста популарна.
 
Општина Дојран доби честитки за добрата организација како од Федерацијата така и од Агенцијата за млади и спорт. Според градоначалникот Анго Ангов, Дојран во иднина може да биде и домаќин на некое меѓународно натпреварување со оглед дека две години по ред се покажува како добар домаќин и ги поседува сите потребни елементи за одржување на триатлон натпреари

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *