ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КЛАСИЧНА МУЗИКА -„МУЗИКА ЗА 30 ПРСТИ“

WEB Телевизија во живо

Во организација на „Музички моменти“, ООМУ „Васо Карајанов“, а во соработка со Домот на културата „Македонија“- Гевгелија, денес, петок (18 jуни, 2021 година), со почеток во 19 часот, во Народен театар Гевгелија, ќе биде одржан концерт на класична музика насловен „Музика за 30 прсти“. На коцертот ќе настапат пијанистките Сара Пројковска, Марија Вршкова и Елена Атанасовска-Ивановска со дела од: Черни, Крас, Де Фаља, Рахманинов и Бајнов.
Концертот се организира со почитување на здравствените протоколи за јавни настани.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *