ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КЛАСИЧНА МУЗИКА -„МУЗИКА ЗА 30 ПРСТИ“

Во организација на „Музички моменти“, ООМУ „Васо Карајанов“, а во соработка со Домот на културата „Македонија“- Гевгелија, денес, петок (18 jуни, 2021 година), со почеток во 19 часот, во Народен театар Гевгелија, ќе биде одржан концерт на класична музика насловен „Музика за 30 прсти“. На коцертот ќе настапат пијанистките Сара Пројковска, Марија Вршкова и Елена Атанасовска-Ивановска со дела од: Черни, Крас, Де Фаља, Рахманинов и Бајнов.
Концертот се организира со почитување на здравствените протоколи за јавни настани.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.