ВАЛЕНТИНА УЗУНОВА, „АК 7-МИ НОЕМВРИ“, ПРВА ВО СВОЈАТА КАТЕГОРИЈА НА ЕКСТРЕМНО ОПАСНАТА ТРКА „ТITOV VRV SKYRACE 2021“

WEB Телевизија во живо

И оваа година на стартната линија на Титов Врв Скајрејс, која претставува екстремна високопланинска трка со вкупна должина од 20 километри и висинска денивелација од 1900 метри, се појави и нашата маратонка Валентина Узунова. Таа стартуваше рамо до рамо со најдобрите планински тркачи од Македонија и Србија, и во конкуренција на над 50 натпреварувачки и натпреварувачи, во женска конкуренција, во својата категорија, + 50 го освои првото место, со време од 4 часа 54 минути и 34 секунди. Честитки до неа и до нејзиниот клуб, со желба и понатаму да постигнува вакви резултати и успешно да ги совладува километрите и висинските метри.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *