ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ВАЛЕНТИНА УЗУНОВА, „АК 7-МИ НОЕМВРИ“, ПРВА ВО СВОЈАТА КАТЕГОРИЈА НА ЕКСТРЕМНО ОПАСНАТА ТРКА „ТITOV VRV SKYRACE 2021“

И оваа година на стартната линија на Титов Врв Скајрејс, која претставува екстремна високопланинска трка со вкупна должина од 20 километри и висинска денивелација од 1900 метри, се појави и нашата маратонка Валентина Узунова. Таа стартуваше рамо до рамо со најдобрите планински тркачи од Македонија и Србија, и во конкуренција на над 50 натпреварувачки и натпреварувачи, во женска конкуренција, во својата категорија, + 50 го освои првото место, со време од 4 часа 54 минути и 34 секунди. Честитки до неа и до нејзиниот клуб, со желба и понатаму да постигнува вакви резултати и успешно да ги совладува километрите и висинските метри.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.