УТРЕ СВЕТА БОЖЕСТВЕНА ЛИТУРГИЈА ВО МАНАСТИРОТ „СВЕТИ СПАС“

WEB Телевизија во живо

По повод големиот христијански празник, Христовото Вознесение-Спасовден, утре, четврток, 10 јуни 2021 година, со почеток од 08,15 часот ќе се отслужи Свечена Божествена Литургија во манастирот „Свети Спас“. На литургијата ќе чиноначалствува Неговото Високо Преосвештенство, Митрополитот Повардарски, г.Агатангел во сослужение со Неговото Преосвештенство, Митрополитот Брегалнички, г. Иларион и Неговото Преосвештенство, Митрополитот Европски, г. Пимен.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *