УЧИ ПАМЕТНО, РАБОТИ СТРУЧНОСОУ „БОГДАНЦИ ОТВОРА ГРАДЕЖНО-ГЕОДЕТСКА СТРУКА,ПРОФИЛ ГРАДЕЖЕН ТЕХНИЧАР

WEB Телевизија во живо

Од оваа година, СОУ „Богданци“ отвара Градежно-геодетската струка, профил-Градежен техничар.
Во заедничка соработка со гевгелиските градежни компании, „Мансард“, „Алфа проект“, „Еуроинг“, „Пелагонија-Тириц“и „Гоја“, Општина Богданци и СОУ „Богданци“ се вклучуваат во процес кој на учениците им нуди поголеми можности за практична настава и побрзо вработување.
Градежните компании ги препознаа придобивките од дуалното образование и од септември се вклучуваат во образовниот систем. Секој ученик кој ќе се запише во Градежно-геодетската струка ќе добива месечна стипендија од 3.500 денари, девет месеци.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *