ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

TREE TRAILER. КУЌА КОЈА ЈА ВОЗИТЕ НА ВЕЛОСИПЕД СО СЕБЕ И МОЖЕ ДА ЈА ЗАКАЧИТЕ НА ДРВО

Кога се споменува куќа од дрво, првото нешто што ни паѓа на ум е дрвена конструкција удобно поставена меѓу гранките на едно дрво. И што ако е можно да имате куќа од дрво што се прицврстува на велосипед, а со тоа станува мобилна? Комбинацијата од две крајности – дрвена куќа и подвижност, ви носи преносна куќа што може да се постави на дрво по желба.
Уникатната креација на оваа куќа наречена Tree Trailer е дело на студент по дизајн на Ајндховенската академија, по име Хенри К.Вејн. Куќата, како никој друг, ви дава можност да застанете, да се одморите и да спиете убаво за време на крстарењето по патиштата. Специјално дизајнирана да биде прицврстена за велосипед или мотор, оваа куќа е вашето идеално решение за ноќевање во дивината.
Потребно е едноставно да ја закачите на подебела гранка од дрво и да го користите трупот на дрвото како потпора. Поставена на дрво во оваа форма, му дава сосема ново значење на кампувањето, претворајќи го во вертикално искуство. Пред сè, оваа куќа е единствена по тоа што е направена од рециклирани материјали, претежно дрвени и метални греди.
Ако сте некој кој не сака целосно затворени простори, добро е да знаете дека оваа мала куќа од дрво има отвори на страна, како и стаклен прозорец на врвот, што го прави целото искуство помалку клаустрофобично. Внатре, има доволно простор за нормален ритуал на спиење кај возрасните. Покрај тоа, големиот плус на оваа иновација е оној во однос на отсуството на сите суштества што ползат по тревата и сакаат да влегуваат во шатори.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.