РАДМИЛА ЗАШЕВА, ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈАТА НА ОСНОВНОТО МУЗИЧКО УЧИЛИШТЕ „ВАСО КАРАЈАНОВ“

WEB Телевизија во живо

Наставничкиот совет на ООМУ „Васо Карајанов“ – Гевгелија ја прогласи ученичката РАДМИЛА ЗАШЕВА за првенец на генерација во учебната 2020/21 година. Радмила го заврши своето шестгодишно музичко образование во класата по флејта на проф. Сузана Стефанова. Во текот на нејзиното образование покрај концертните активности кои беа организирани од страна на училиштето , Радмила учествуваше на повеќе натпревари и ги има освоено следниве награди: 3 први награди на општински натпревар, 3 први награди на регионален натпревар, 1 прва и 2 втори на државен натпревар и 2 први награди на меѓународен натпревар. Телевизија Нова 12 и посакува на Зашева љубовта кон музиката и понатаму да ја негува и во иднина да ја видиме на големите концертни подиуми кај нас, па и во светот

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *