ПРВОТО ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ ПОРАДИ НЕПОВОЛНИ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ ОДЛОЖЕНО ЗА 16 ЈУНИ

WEB Телевизија во живо

Југоисточниот плански регион ги информира граѓаните дека поради неповолните временски услови, првото прскање по земјен пат против комарци, кое беше предвидено да започне вчера, се одложува. Имено, адултното третирање на површини на општините: Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово ќе биде извршено на 16 јуни, 2021 година (среда), во периодот од 20:00 до 04:00 часот.
Се известуваат сопствениците на пчелни семејства пред најавениот термин да преземаат соодветни мерки за заштита, односно да ги затворат истите во најавениот временски период.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *