ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

НА ТРЕТИОТ КАВАДАРЕЧКИ ПОЛУМАРАТОН ВЕЧЕРВА УЧЕСТВО ЌЕ ЗЕМАТ И 17 МАРАТОНЦИ ОД АК „7-МИ НОЕМВРИ“

Општина Кавадарци и Меридијан Атлетик Клубот, го организираат 3. Кавадаречки полумаратон вечерва, од 20 часот, петок, 18 јуни 2021 година под мотото “Го сакам Кавадарци”.
Над 300 атлетичари ќе учествуваат на полумаратонската трка и на трките на 10 и 5 километри на кружната патека во централното градско подрачје. Стартот и целта на трката е на 50 метри од зградата на Општина Кавадарци. Листа на пријавените учесници на Кавадаречкиот полумаратон од АК „7-Ми Ноември : 1. Никола Ковачев (10 км) 2. Атанас Епов (5 км) 3. Валентина Узунова (21 км) 4. Марјан Ризов ( 10 км) 5. Атанас Трајков ( 10 км) 6. Александар Ќосев ( 10 км) 7. Бојан Атанасоски (10 км виртуелно) 8. Драгица Атанасоски (10 км) 9. Кристијан Атанасовски ( 5 км) 10. Христина Алаѓозовска (21 км) 11. Русимка Динева (10 км) 12. Ангел Делиќ (21 км) 13. Драган Ристов (10 км виртуелно) 14. Игор Коцевски (5 км ) 15. Ристо Чалков (10 км) 16. Кимо Арнаудов (10 км) 17. Тоше Анчев

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.