НА ТРЕТИОТ КАВАДАРЕЧКИ ПОЛУМАРАТОН ВЕЧЕРВА УЧЕСТВО ЌЕ ЗЕМАТ И 17 МАРАТОНЦИ ОД АК „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Општина Кавадарци и Меридијан Атлетик Клубот, го организираат 3. Кавадаречки полумаратон вечерва, од 20 часот, петок, 18 јуни 2021 година под мотото “Го сакам Кавадарци”.
Над 300 атлетичари ќе учествуваат на полумаратонската трка и на трките на 10 и 5 километри на кружната патека во централното градско подрачје. Стартот и целта на трката е на 50 метри од зградата на Општина Кавадарци. Листа на пријавените учесници на Кавадаречкиот полумаратон од АК „7-Ми Ноември : 1. Никола Ковачев (10 км) 2. Атанас Епов (5 км) 3. Валентина Узунова (21 км) 4. Марјан Ризов ( 10 км) 5. Атанас Трајков ( 10 км) 6. Александар Ќосев ( 10 км) 7. Бојан Атанасоски (10 км виртуелно) 8. Драгица Атанасоски (10 км) 9. Кристијан Атанасовски ( 5 км) 10. Христина Алаѓозовска (21 км) 11. Русимка Динева (10 км) 12. Ангел Делиќ (21 км) 13. Драган Ристов (10 км виртуелно) 14. Игор Коцевски (5 км ) 15. Ристо Чалков (10 км) 16. Кимо Арнаудов (10 км) 17. Тоше Анчев

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *