МАКЕДОНИЈА ЗАГУБИ ОД АВСТРИЈА НА ДЕБИТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО. НО, ГЛАВАТА ГОРЕ, ИМА УШТЕ ДВА НАТПРЕВАРИ

WEB Телевизија во живо

Македонската фудбалска репрезентација загуби со 3:1 од Австрија на дебито на европските првенства.
Во Букурешт, Австријците поведоа преку Лајнер во 18. Минута, по што Пандев израмни за Македонија десет минути подоцна. Грегорич со голот во 78. минута ја врати предноста за Австрија, а Арнаутовиќ го постави конечниот резултат во 89. минута.
Австрија уште еднаш покажа дека е незгоден противник за македонската репрезентација, откако претходно двапати нè победи во квалификациите за ова европско првенство.
Следниот натпревар на македонската репрезентација на Европското првенство е повторно во Букурешт, на 17 јуни против Украина, а последниот меч од групата Ц го игра на 21 јуни во Амстердам против Холандија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *