ЛЕГЕНДАРНИОТ ГОЛ „БОЖЈА РАКА“ НА ДИЕГО АРМАНДО МАРАДОНА БЕШЕ ПОСТИГНАТ ПРОТИВ АНГЛИЈА НА ДЕНЕШЕН ДЕН 1986 ГОДИНА

WEB Телевизија во живо

„Божјата рака“ беше фраза што ја користеше аргентинскиот фудбалер Диего Марадона за да го опише погодокот што го постигна за време на мечот од четвртфиналето Аргентина против Англија на Светскиот куп на ФИФА во 1986 година. Тоа се случи на 22 јуни 1986 година, на „Естадио Астека“ во Мексико Сити. Подоцна овој негов гол беше прогласен за гол на векот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *