ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРААТ ШЕСТ УЛИЦИ ВО СТОЈАКОВО

WEB Телевизија во живо

Во рамки на проектот за подобрување на сообраќајната инфраструктура во подрачја со специфични развојни потреби, Општина Богданци доби финансиски средства за реконструкција на улици во Стојаково.
Од локалната самоуправа потврдија дека надлежната служба аплицирала за средства со кои ќе се реконструираат шест селски улици во Стојаково за што на Општината и се одобрени три милиони денари од Министерството за локална самоуправа и Бирото за регионален развој.
– Доделените средства во определениот износ ќе ги потрошиме за уредување на селски улици во вкупна должина од 1.235 метри во кои ќе бидат вградени павер елементи со дебелина од осум сантиметри. Другите финансиски средства што ќе бидат потребни за целосно реализирање на проектот за подобрување на сообраќајната инфраструктура во Стојаково ќе ги обезбедиме од Буџетот на Општина Богданци, информира градоначалникот Блаже Шапов.
Ова е едно од приоритетните барања на локалните жители од Стојаково со што значително ќе се подобрат условите за живот во населеното место.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *