ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ЈОВАНА ЃОРЕСКА – ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈАТА 2020/2021 ОД ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ „КРСТЕ МИСИРКОВ“

Да се биде првенец во генерацијата е чест и привилегија. Учењето за мене не беше тешко бидејќи претставуваше секојдневна активност која ме исполнуваше, ми отвараше нови видици и предизвици. Школувањето ќе го продолжам во СОУ Јосиф Јосифовски во Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.