ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ИВАНА ГРУЈИЌ – ПРВЕНЕЦ НА ГЕНЕРАЦИЈАТА 2020/2021 ОД ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ „ВЛАДО КАНТАРЏИЕВ“

Ако се учи со труд и со желба да се научи, не претставува никаков проблем да се биде Првенец на генерацијата. Јас ќе се запишам во СОУ „Јосиф Јосифовски“ , природно математички смер, комбинација А, каде се надевам дека ќе добијам квалитетно и современо образование.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.