ЕПСКА БОРБА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА „РОЛАН ГАРОС“. ЃОКОВИЌ И НАДАЛ ИГРАА ТЕНИС ОД ДРУГА ПЛАНЕТА. ВО ФИНАЛЕТО НОВАК ЌЕ ИГРА ПРОТИВ ЦИЦИПАС.

WEB Телевизија во живо

Најдобриот тенисер на светот, тенискиот генијалец, Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Ролан Гарос!
Во епскиот натпревар, кој ќе биде запаметен како еден од најголемите на сите времиња, Србинот го победи Рафаел Надал, освојувачот на 13 титули во Париз, со 3: 1 во сетови, во гемови 3: 6, 6: 3, 7: 6 , 6: 2!
Новак Ѓоковиќ во недела ќе игра против Стефанос Циципас за трофејот во Париз. Србинот ќе се обиде да стигне до втората грен слем титула на Ролан Гарос, и вкупно 19-та во кариерата!
Натпреварот на стадионот „Филип Шатрије“ траеше четири часа и 11 минути!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *