ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ДОЈРАН ЗА ПРВ ПАТ ДОБИ НОВО АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО

Министерот за здравство, Венко Филипче на својата Фејсбук страница ја сподели информацијата дека за првпат од своето постоење Општина Дојран е обезбедена со комплетно ново амбулантно возило коешто ќе им служи на граѓаните, но и на туристите.
– За првпат од своето постоење Општина Дојран е обезбедена со комплетно ново амбулантно возило. Возилото за брза помош ќе им служи на жителите од Општина Дојран како и на туристите кои имаат потреба од брза интервенција. Продолжуваме и натаму да го унапредуваме здравствениот систем со цел подобра здравствена заштита за пациентите, стои во неговата објава.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.