ДОЈРАН ЗА ПРВ ПАТ ДОБИ НОВО АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО

WEB Телевизија во живо

Министерот за здравство, Венко Филипче на својата Фејсбук страница ја сподели информацијата дека за првпат од своето постоење Општина Дојран е обезбедена со комплетно ново амбулантно возило коешто ќе им служи на граѓаните, но и на туристите.
– За првпат од своето постоење Општина Дојран е обезбедена со комплетно ново амбулантно возило. Возилото за брза помош ќе им служи на жителите од Општина Дојран како и на туристите кои имаат потреба од брза интервенција. Продолжуваме и натаму да го унапредуваме здравствениот систем со цел подобра здравствена заштита за пациентите, стои во неговата објава.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *