ДОДЕКА ГРЦИТЕ ПРОТЕСТИРААТ, АМЕРИКАНЦИТЕ ВООДУШЕВЕНИ ОД ДРЕСОТ НА МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

WEB Телевизија во живо

И додека без причина Грците протестираат до УЕФА и нашето Министерство за надворешни работи, Херц Гомез и Клинтон Јејтс, водителите на американската спортска телевизија ESPN, го избрaa дресот на Македонија како најдобар комплет на Евро 2020. Тие еуфорично реагираа на изгледот на нашите дресови и кажаа дека се базираат на амблемот „ново сонце на слободата“ на нивното национално знаме“.
„Можеби некој не слушнал за оваа држава, кажа Јејтс, но дресовите се феноменални, а неодамна оваа репрезентација ги совлада Германците со 2-1.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *