85 УЧЕНИЦИ ОД СОУ „БОГДАНЦИ“ ОД ЗДРАВСТВЕНАТА СТРУКА, ПРОФИЛ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ЈА ЗАПОЧНАА ФЕРИЈАЛНАТА ПРАКТИЧНА НАСТАВА

WEB Телевизија во живо

Започна реализацијата на феријална/практична настава на вкупно 85 ученици запишани во прва, втора и трета година во здравствената струка, профил медицинска сестра во СОУ „БОГДАНЦИ“. Учениците наставата ќе ја реализираат во сите здравствени институции со кои училиштето има склучено меморандуми за соработка и истите директно придонесуваат за едукација на квалитетен медицински кадар, а со тоа и на здравствените услуги во иднина!
Воедно голема благодарност до нив и медицинскиот персонал на поддршката и можноста учениците да ги стекнат соодветните вештини.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *