ВО ТЕК Е УПИСОТ НА УЧЕНИЦИ ВО ООМУ „ВАСО КАРАЈАНОВ“

WEB Телевизија во живо

Во тек е уписот на нови ученици во Oпштинското основно музичко училиште „Васо Карајанов“- Гевгелија за учебната 2021/2022 година. Уписот започна од 15 мај , а ќе трае до 31 мај, 2021 година.
 
Како што е наведено во конкурсот за упис, во класата по пијано и виолина ќе се запишуваат ученици од прво одделение, а во класата по балет, кларинет и флејта ученици од четврто одделение.
 
Информации за запишување можат да се добијат на телефонскиот број: 070/320-892 и на меил-адресата: vasokarajanov@yahoo.com.
 
Уписите ќе се вршат по протоколот за запишување ученици изготвен од Владата на РМ со предвидените мерки за заштита од Корона вирусот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *