ВО ГЕВГЕЛИЈА 154 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ВО БОГДАНЦИ 31, ВО ДОЈРАН НИТУ ЕДЕН.

WEB Телевизија во живо

Според ковид статистиката заклучно со вчерашниот ден во југоисточниот регион се регистрирани 446 активни случаи на Ковид 19. Од нив најголема бројка се забележува во Струмица со 161 активен случај.
 
Гевгелија која изминатиов период беше и најголемото жариште во југоистокот падна и под Струмица со бројките, а во моментов брои 154 активни случаи на вирусот.
 
Со 86 случаи е и Радовиш , следуваат Богданци со 31 случај и Валандово со 14 активни случаи на Ковид 19.
Општина Дојран нема регистрирано ниту еден случај.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *