СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС СИНОЌА ВО ГРЦИЈА, ПОЧУВСТВУВАН И ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Силен потрес синоќа се почувствува во југозападна Македонија, а граѓаните на социјалните мрежи алармираат дека најмногу тресело во Битола, Охрид, Струга, а беше почувствуван и во Гевгелија

Земјотресот според сервисот ЕМСЦ, бил на 14 југозападно од Костур, Грција во 31 минута по полноќ по локално време односно во 23 и 31 часот по македојско време.
Според првичните информации, јачината изнесувала 5.2 степени според Рихтеровата скала. По половина час од потресот, ЕМСЦ корегираше дека земјотресот бил со јачина од 4,7 степени по рихтер.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *