ПРВА НАГРАДА ЗА СЕДМООДДЕЛЕНЕЦОТ ЖИВКО СТАНЧЕВ ОД ООУ „РИСТО ШУКЛЕВ“ НА 46-ТА ДРЖАВНА ИЗЛОЖБА ВО БИТОЛА

WEB Телевизија во живо

Живко Станчев, ученик во седмо одделение и член на Ликовната секција во ООУ „Ристо Шуклев“, под менторство на наставникот Анамарија Митриќеска Калчева е добитник на Првата награда на 46-та Државна изложба на детски ликовни творби во Битола, на тема : „Народната култура како трајна инспирација во моето творештво“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *