ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ПРВА НАГРАДА ЗА СЕДМООДДЕЛЕНЕЦОТ ЖИВКО СТАНЧЕВ ОД ООУ „РИСТО ШУКЛЕВ“ НА 46-ТА ДРЖАВНА ИЗЛОЖБА ВО БИТОЛА

Живко Станчев, ученик во седмо одделение и член на Ликовната секција во ООУ „Ристо Шуклев“, под менторство на наставникот Анамарија Митриќеска Калчева е добитник на Првата награда на 46-та Државна изложба на детски ликовни творби во Битола, на тема : „Народната култура како трајна инспирација во моето творештво“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.