KK „КОЖУВ“ ГО ПОБЕДИ КК „ЦРН ДРИМ“ ВО СТРУГА И ЌЕ ИГРА МАЈСТОРКА ВО „26 АПРИЛ“ ЗА ОПСТАНОК ВО ПРВАТА ЛИГА!

WEB Телевизија во живо

По изгубениот натпревар од „Црн Дрим“ во плеј аут серијата на домашен терен, кошаркарите на „Кожув“ сепак не се предаваат. Тие попладнево беа поуспешни на гостувањето во Струга и го добија натпреварот со 87-75. Така, останува во мајсторката, која ќе се одигра во сабота, во салата „26 Април“, гевгеличани да го добијат овој важен натпревар а со тоа да го обезбедат опстанокот во Првата кошаркарска лига. Натпреварот беше изедначен во првите три четвртини, а победникот беше решен во последната 4 четвртина, која 2Кожув“ ја доби со 18-11.
 
 
Најефикасни кај победникот беа Чампара со 23 поени, Пајиќ со 22 и Скот со 21 поен. Додека кај стружани Настовски постигна 18 а Пантиќ 17 поени.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *