ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ИТАЛИЈАНЦИТЕ „“ МЕНЕСКИН“ ПОБЕДНИЦИ НА ЕВРОВИЗИЈА 2021, СО ШТО ПОКАЖАА ДЕКА РОК МУЗИКАТА Е СЕУШТЕ ЖИВА.

Годинашен победник на 65. Песна на Евровизија е групата Менескин со песната „Зити Е Буони“, претставници на Италија.
Менескин на дански значи месечева светлина, а бендот го сочинуваат главниот вокал Дамијано Давид, басистот Викторија Де Ангелис, гитаристот Томас Раџи и тапанарот Итан Торчио.
Тие станаа популарни по освојувањето на второто место на единаесеттото издание на италијанското издание во 2017 година на натпреварот Х Фактор.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.