ИТАЛИЈАНЦИТЕ „“ МЕНЕСКИН“ ПОБЕДНИЦИ НА ЕВРОВИЗИЈА 2021, СО ШТО ПОКАЖАА ДЕКА РОК МУЗИКАТА Е СЕУШТЕ ЖИВА.

WEB Телевизија во живо

Годинашен победник на 65. Песна на Евровизија е групата Менескин со песната „Зити Е Буони“, претставници на Италија.
Менескин на дански значи месечева светлина, а бендот го сочинуваат главниот вокал Дамијано Давид, басистот Викторија Де Ангелис, гитаристот Томас Раџи и тапанарот Итан Торчио.
Тие станаа популарни по освојувањето на второто место на единаесеттото издание на италијанското издание во 2017 година на натпреварот Х Фактор.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *