29 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ НА ТЕЛЕВИЗИЈА НОВА 12

WEB Телевизија во живо

На 8 мај 1992-ра година започна со работа првата приватна телевизиска станица во Гевгелија, и една од првите приватни телевизии во Македонија – Канал 12 која што емитираше програма на 12-ти канал .

Во 2004-та година, Канал 12 прерасна во ТВ НОВА 12 која денес е единствена локална телевизија во Општина Гевгелија
Зад овој проект стои името на Ѓорѓи Џундов, електроничар, некогашен диск џокеј, музичар и организатор на забави.
Низ оваа телевизија, со текот на годините поминале многу гевгеличанки и гевгеличани, како новинари, водители и соработници, кои со своите емисии оставиле свој неизбришлив печат како во телевизиската програма така и кај гледачите од општините Гевгелија, Богданци и Валандово.
Цели 29 години, ТВ Нова 12 е во служба на професионалниот пристап кон локалните настани и проблеми во општина Гевгелија и пошироко, докажувајки со својата работа дека на Општина Гевгелија и е потребна локална телевизија.
Ви благодариме на сите што ни го честитавте ова речиси три децениско постоење на нашата и ваша ТВ Нова 12, со што ни дадовте уште поголем елан, и во иднина да продолжиме да работиме за Вас, и во овие тешки времиња за локалните и регионални телевизии, да опстоиме како медиум.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *