ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

КК “КОЖУВ” ОСТАНУВА ПРВОЛИГАШ!

Кожув и во следната сезона ќе биде дел од прволигашкото кошаркарско друштво. Денеска, во салата “26 Април, во мајсторката за опстанок, гевгеличани триумфираа над Црн Дрим со 91-78. Се чини најзаслужен за победата беше репрезентативецот Марко Симоновски, кој со 6 тројки и 30 поени даде голем придонес Кожув да го задржи прволигашкиот статус.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *