КК “КОЖУВ” ОСТАНУВА ПРВОЛИГАШ!

WEB Телевизија во живо

Кожув и во следната сезона ќе биде дел од прволигашкото кошаркарско друштво. Денеска, во салата “26 Април, во мајсторката за опстанок, гевгеличани триумфираа над Црн Дрим со 91-78. Се чини најзаслужен за победата беше репрезентативецот Марко Симоновски, кој со 6 тројки и 30 поени даде голем придонес Кожув да го задржи прволигашкиот статус.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *